3 dni na Żywiecczyźnie

W dniach 23-25 maja uczniowie naszej szkoły – pod opieką pani Ewy Zagaj, Renaty Patyk, Ewy Siedlarek oraz Anety Walczyk – udali się na wycieczkę po Żywiecczyźnie.

Pierwszą atrakcją były wręcz bajkowe ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju. Mogliśmy przejść tam przez labirynt z żywopłotu, zobaczyć domek Smerfa, podziwiać kwitnące kwiaty, krzewy i poczuć się tak jakbyśmy byli w tajemniczym ogrodzie. Następnie przejechaliśmy do zapory przy Jeziorze Goczałkowickim, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych historii np. o tym jak powstał zbiornik i do czego służy tamtejszym mieszkańcom. Ostatecznie po długiej podróży dojechaliśmy do naszego hotelu w Międzybrodziu Żywieckim. Po rozpakowaniu naszych rzeczy ruszyliśmy na spacer oraz na rejs po Jeziorze Żywieckim. Atmosfera na statku była bardzo radosna, a rozmowom towarzyszyły rozbrzmiewające na całym statku piosenki. Wieczorem po obiadokolacji odbyła się dyskoteka – śpiewom i tańcom nie było końca.

Drugi dzień był dniem wielkiej wyprawy na Górę Żar. Po drodze oglądaliśmy piękno natury. Mieliśmy też przyjemność porozmawiać z bardzo miłą panią przewodnik, która udzieliła nam wielu rad, które na pewno wykorzystamy w naszych przyszłych wyprawach. Po kilku godzinach aktywnej wędrówki udało nam się dotrzeć na szczyt, z czego wszyscy byli bardzo zadowoleni. Po tak aktywnie spędzonym dniu, wieczorem znalazł się czas na odpoczynek przy ognisku.

Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Żywcu. Byliśmy w mini zoo, w którym zobaczyliśmy śliczne białe pawie i inne cudowne zwierzęta. Następnie przeszliśmy do Parku Zamkowego, gdzie mogliśmy usiąść na ławeczce obok Alicji Habsburg i wysłuchać ciekawych informacji o rodzinie Habsburgów. W Muzeum Miejskim w Żywcu podziwialiśmy obrazy i zdjęcia rodu Habsburgów, a także skrzynie, księgi oraz stroje żywieckich mieszczan. Następnie udaliśmy się do Muzeum Browaru w Żywcu i poznaliśmy historię oraz tajniki produkcji piwa. Ostatnim punktem wycieczki był Park Zamkowy w Pszczynie, w którym miło i radośnie spędziliśmy ostatnie chwile wycieczki.

Zachęcamy do obejrzenia poniższej fotorelacji oraz zdjęć autorstwa Wiktorii Doliwy, które znajdziecie pod linkiem Żywiecczyzna