Wycieczka do Warszawy klas maturalnych – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i „Salon Maturzystów”

14 września 2023r. uczniowie klas maturalnych 4a, 5m i 5t mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do stolicy Polski. Podczas tej niezwykłej podróży poznali nie tylko historię i funkcjonowanie polskiego Sejmu, ale także mieli szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną wiodących polskich uczelni podczas Salonu Maturzystów. Podczas zwiedzania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki funkcjonowania naszego państwa, zrozumieć proces legislacyjny oraz spotkać się z realiami życia politycznego. Ta wizyta w Sejmie stanowiła unikatową lekcję historii, demokracji i odpowiedzialności obywatelskiej.

Drugą częścią wyjazdu było uczestnictwo w Salonie Maturzystów, gdzie nasi uczniowie mieli okazję rozmawiać z przedstawicielami wybranych uczelni, poznawać ich ofertę edukacyjną oraz dowiedzieć się więcej o różnych kierunkach studiów. To wyjątkowa okazja do zorientowania się w świecie studiów wyższych i dokonania świadomego wyboru kierunku dalszej edukacji.

Opiekunami grupy byli: Aleksandra Ignasiak-Smela, Anna Pałczyńska, Olga Karasińska i Ewa Siedlarek.