Zdrowie w naszych rękach, czyli obchody Światowego Dnia Mycia Rąk

Wychowankowie internatu, włączając się w przedsięwzięcie Szkolnego Tygodnia Zdrowia, promowali zachowania prozdrowotne także na terenie internatu.

W obliczu wyżej wymienionego święta warto mieć świadomość, że brudne dłonie są przyczyną licznych chorób, a w niektórych regionach świata nawet śmierci. Wystarczy niechcący dotknąć nieumytymi rękoma okolic ust, nosa czy oczu i już jesteśmy narażeni na ogromne ryzyko infekcji. A potrzeba naprawdę niewiele, żeby temu zapobiec. Woda plus mydło i odrobina chęci, a pozbędziemy się bakterii, czyhających na naszych dłoniach. Niecała minuta prawidłowego ich mycia, a uzyskamy pożądany efekt i unikniemy zachorowania.

Właśnie z okazji tego święta została przygotowana gazetka, z której można się dowiedzieć m.in. tego, kiedy myć ręce, jak skutecznie je myć oraz jakie są choroby „brudnych rąk”. Natomiast praktyczne zastosowanie mydła i wody wraz z instruktażem właściwego mycia rąk, w wykonaniu naszej wzorowej młodzieży popierającej tę akcję, znaleźć można w galerii.

Zachęcamy do brania przykładu znaszych wychowanków przez cały rok; nie tylko w tak ważnym dniu.