Internackie obchody Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych

Dni 12 i 13 listopada upłynęły mieszkańcom internatu na zabawach językiem polskim w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych. Zainteresowanie „gimnastyką języka” oraz „łamaczami” o rożnym stopniu trudności było ogromne! Zaczęliśmy od rozgrzewki mięśni twarzy i samego języka wykonując odpowiednie ćwiczenia. Następnie chętni wychowankowie odczytywali przygotowane przez wychowawcę teksty, świetnie się przy tym bawiąc. Z klasyków mieliśmy np. „ stół z powyłamywanymi nogami”, ale bywały także trudniejsze wyrażenia jak „Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój nie wyrewolwerowany rewolwer”. Dodatkowo wyłoniliśmy dwóch mistrzów dykcji i wymowy- Tomka i Wojtka, którzy „przed kamerą” zaprezentowali i pochwalili się swoimi umiejętnościami recytując z pamięci łamańce na najwyższym poziomie. Powyższe święto okazało się świetną okazją do promowania języka ojczystego oraz zachęciło młodzież do lepszego poznania gramatyki i poprawnej wymowy.