VIII Olimpiada Statystyczna 

08.11. 2023 roku odbył się już po raz ósmy etap szkolny Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów, którzy rozwiązywali zadania online i w ten sposób osiągnęli wyniki które pozwoliły Łukaszowi Kasprzakowi, Piotrowi Chybalskiemu i Szymonowi Strzelczykowi zakwalifikować się do etapu regionalnego tej olimpiady, który odbędzie się 12.12.2023. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. 

Logo olimpiady statystycznej i partnerzy