VIII Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców.

Podsumowaniem Szkolnego Tygodnia Profilaktyki, który odbywał się w naszej szkole w dniach od 30 listopada do 7 grudnia były Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców. Była to już VIII edycja spotkań, a nasza szkoła była gospodarzem i organizatorem po raz drugi. Jak co roku, ideą „Jesiennych Spotkań” jest integracja środowiska młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną, znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród uczniów i nauczycieli powiatu bełchatowskiego.

W spotkaniach wzięły udział 4 drużyny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Witkowska – Kapitan drużyny, Zofia Sujata, Leonard Bandos i Mateusz Karasiński. W wyniku zaciętej rywalizacji, zarówno sportowej, jak i podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nasza szkoła zajęła I miejsce.  Oprócz współzawodnictwa sportowego w tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali charytatywny Kiermasz Świątecznym, z którego dochód przeznaczony będzie na Szlachetną Paczkę. Można było zakupić pyszne ciasto, a także stroiki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne. Dodatkowo w sali konferencyjnej odbywała się zbiórka krwi zorganizowana przy współpracy HDK PCK Kleszczów i jednocześnie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. To był bardzo udany dzień.