II i XIV Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomocy”

II i XIV Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomocy” dla klas ratowniczo-medycznych i językowych, 27 maja 2024 roku podczas turnieju uczniowie szkół ponadpodstawowych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 45 szkół z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia.
W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe.

II miejsce zajęły – Julia Włodarczyk (Dowódca), Julia Dwornik, Weronika Karpow, Amelia Kowalska –strata 0,5 punktu do 1 miejsca.

XIV miejsce zajęły uczennice klas 1 w składzie – Kinga Barasińska (Dowódca), Maja Pawlik, Laura Maj, Julia Pielusińska(1a)

 Wśród współorganizatorów znaleźli się: Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie.

Gratulujemy!