Obóz naukowy dla olimpijczyków

Komunikat Collegium Invisibile – Stowarzyszenia Naukowego:


Szanowni Państwo

zwracamy się do Państwa w imieniu społeczności Collegium Invisibile – Stowarzyszenia Naukowego, wspierającego rozwój najzdolniejszych polskich studentów i studentek. Nasza działalność nawiązuje do średniowiecznych korzeni edukacji uniwersyteckiej. Członkami naszego Stowarzyszenia są studenci i tutorzy – ich opiekunowie naukowi, wybitni europejscy naukowcy. Poza Programem Tutorialnym, dzięki któremu na drodze indywidualnej współpracy mistrza i ucznia młodzi adepci nauki rozwijają swoje zainteresowania i podejmują samodzielne badania, Collegium angażuje również swoich studentów w pomoc utalentowanej młodzieży.

Z radością dowiedzieliśmy się o sukcesie Państwa uczennic i uczniów, którzy w tym roku osiągnęli wspaniałe wyniki naukowe. Jedną z form naszej działalności na tym polu jest Wioska Olimpijska – obóz naukowy skierowany do zwycięzców i zwyciężczyń olimpiad przedmiotowych, w trakcie, którego Collegianci prowadzą autorskie zajęcia i wprowadzają młodszych koleżanek i kolegów, stojących u progu studiów, w świat akademicki. Doświadczenie poprzednich edycji pokazało, że jest to projekt o dużej wadze. Jego potencjał tkwi w możliwości inwestowania w szczególnie uzdolnionych uczniów i uczennic szkół średnich, pozbawionych często możliwości żywego kontaktu ze światem nauki. 

Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji i przebiegu obozu znajdują się pod linkiem:

https://www.ci.edu.pl/wioska-olimpijska


Facebook

Instagram

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.ci.edu.pl/wioska-olimpijska, natomiast tutaj mogą Państwo zapoznać się z relacjami z ostatnich edycji obozu: 

https://www.krakow.pl/aktualnosci/222881,34,komunikat,_wioska_olimpijska__zakonczona.htmlhttps://www.krakow.pl/aktualnosci/232339,34,komunikat,_wioska_olimpijska__ponownie_w_krakowie.html.

Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca.