„CZYTANIE NA POLANIE” Wielki sukces! Zwycięstwo książki!

Czy w czasach dominacji mediów elektronicznych i wszechobecnej technologii jest jeszcze miejsce dla tradycyjnej książki? Okazuje się, że tak. Ten zapach papieru i farby drukarskiej, szelest przewracanych kartek ciągle ma swoich zwolenników.

Prawdziwym świętem miłośników literatury i obcowania z książką było „ Czytanie na Polanie” – międzynarodowa akcja, w której już po raz drugi uczestniczyła społeczność naszej szkoły w dniu 06 czerwca 2024r.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęli honorowi goście: Ewelina Nocoń Wicewójt Gminy Kleszczów, Mariola Rybarczyk Prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów oraz Bruno Siemieniuk Prezes Zarządu Solpark, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w promocję czytelnictwa.

Dzięki wsparciu dyrekcji szkoły a także Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów młodzież miała okazję spędzić z książką czas na wolnym powietrzu, posłuchać performatywnego czytania fragmentów „451° Fahrenheita” Raya Bradbury’ ego w wykonaniu koleżanek i kolegów, wziąć udział w konkursach na plakat promujący ulubioną książkę i strój związany z wybranym bohaterem literackim oraz na najlepszą frekwencję klasy podczas akcji. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursów były nagrody i upominki ufundowane przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów. Prowadzący „Czytanie na Polanie” Julia Cieślik i Eryk Pastusiak przypomnieli, co daje człowiekowi czytanie książek, jakie są niewątpliwe zalety obcowania ze słowem pisanym. Istotnym momentem spotkania była też rozmowa z młodymi twórcami: Zofią Chwal i Igorem Szalą -uczniami naszej szkoły, którzy z wielką pasją sięgają po „pióro” – Zosia, aby pisać książkę, Igor – wiersze. A ich efekty pracy można śledzić na Facebooku @SympatykówBibliotekiZSPwKleszczowie. Pogoda i humory dopisały a spędzony wspólnie czas umilił pyszny słodki poczęstunek.

A oto wyniki konkursów:

Konkurs na przebranie za ulubionego bohatera książki -„Pojedynek bohaterów”

 • 1 miejsce Judyta Jagusztyn
 • 2 miejsce Przemysław Mroczek
 • 3 miejsce ex aequo Liliana Szafran i Maja Pawlik

Konkurs na plakat „ Książka, którą poleca”

 • 1miejsce Liliana Szafran
 • 2 miejsce Laura Maj
 • 3 miejsce Amelia Witasik

Konkurs na najlepszą frekwencję podczas „Czytania na polanie” wygrała klasa 2A, której wychowawcą jest Pani Ewa Siedlarek.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursów, dzięki których kreatywności i zaangażowaniu poziom konkursów był wysoki.

Nagrody i upominki ufundowała Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, której bardzo dziękujemy za wsparcie.

Podziękowania także kierujemy do Solparku i Rady Rodziców oraz Filipa Węglarskiego i młodych aktorów.

Obsada czytania performatywnego -„451° Fahrenheita” Raya Bradbury’ ego :

 • Sandra Romaniszyn
 • Oliwier Gryś
 • Alex Karczewska
 • Julian Piech
 • Julia Cieślik
 • Reż. Barbara Mickiewicz

 Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie, wspólne czytanie i za niesamowite wspomnienia, które wspólnie stworzyliśmy. Akcja „ Czytanie na polanie” po raz kolejny pokazała nam, że  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

 • Koordynator i organizator akcji „Czytanie na polanie” w ZSP w Kleszczowie: Barbara Mickiewicz
 • Współpraca: Ewa Zagaj i Ilona Bujacz
 • Fotoreporterzy: Konrad Majcher, Mikołaj Silarski
 • Zdjęcia z drona: Filip Węglarski/ @MinisterstwoAtrakcji

Fotorelacje:
https://www.facebook.com/share/p/is7vTbx7qHjtgYTR/

https://www.facebook.com/sharep2mBgFm8eW7eFTBu7

https://www.facebook.com/share/p/oqLrPsUNwixoLKnf

https://www.facebook.com/share/p/tsUU7jjNQxw7rX8x

https://www.facebook.com/share/p/CJxBkriyigryKrZ6

https://www.facebook.com/share/p/V7f86nqA1hogfTc3

https://www.facebook.com/share/p/hMUFxF8uSWANc1EG

Więcej na Facebooku @SympatykówbibliotekiZSPwKleszczowie