Konkurs Bezpieczna elektryczność – znakomite wyniki

11 czerwca 2024 r. w auli Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbyło się uroczyste zakończenie XII Edycji Konkursu Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna elektryczność” podczas, którego ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. W podsumowaniu konkursu uczestniczyła wraz z uczniami pani dyrektor Agnieszka Nagoda – Gębicz. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i obejmuje obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki. Jest konkursem dwustopniowym. Pierwszy stopień jest przeprowadzany w szkołach macierzystych uczniów, drugi stopień odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.

Konkurs ma na celu:
• zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych,
• pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka,
• upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej,
• współzawodnictwo uczniów z różnych szkół.

Wśród nagrodzonych znalazło się 7 uczniów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.

1 miejsce – Szymon Hofman klasa V t

2 miejsce – Kacper Chałubek klasa V m

4 miejsce – Antoni Łażewski klasa V m

5 miejsce Szymon Strzelczyk klasa V m

8 miejsce Robert Banaszczyk  klasa V m

9 miejsce Jakub Walczak klasa V t.

Gratulujemy uczniom zajęcia znakomitych, w tym najwyższych miejsc w konkursie. Koordynatorem konkursu w naszej szkole był pan Paweł Kelm.

Sponsorami i fundatorami nagród byli:
Powiat Bełchatowski
Urząd Gminy w Kleszczowie
Wydawnictwo INPE
Oddział Piotrkowski Stowarzyszenie Elektryków Polskich