Efekty zbiórki, odkręcamy dalej!

Chyba każdy z Was kupuje wodę, napoje, produkty mleczne w plastikowych butelkach z nakrętką. Daj nakrętce drugie życie J Wystarczy, że odkręcisz i wrzucisz ją do odpowiedniego pudełka obok koszy na korytarzu. Zebrane nakrętki przekazujemy na leczenie Frania. Jego rodzice sprzedają je w punkcie skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Korzyść jest podwójna – dla środowiska i dla Frania. Tobie zajmie to sekundy! Przypominamy, że do zbierania nadają się nakrętki z opakowań spożywczych (napojów, mleka, ketchupu itp.) oraz nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.),