Polityka plików cookies

 1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. W szczególności są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki do:
  1. możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu
  2. dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę
  3. zabezpieczeń
 4. Typy plików cookie
  1. Pliki cookie „sesji” pozostają w przeglądarce tylko podczas sesji przeglądarki, tj. Do momentu opuszczenia witryny.
  2. „Trwałe” pliki cookie pozostają w przeglądarce po zakończeniu sesji (chyba że zostały przez Ciebie usunięte).
  3. Pliki cookie dotyczące wydajności zbierają informacje na temat korzystania z witryny, takie jak odwiedzane strony internetowe i wszelkie komunikaty o błędach; nie gromadzą danych osobowych, a zebrane informacje są agregowane w taki sposób, że są anonimowe. Wydajne pliki cookie służą do poprawy działania witryny.
  4. „Funkcjonalne” pliki cookie pozwalają stronie internetowej zapamiętać wszelkie wybory dokonane w witrynie (takie jak zmiany rozmiaru tekstu, niestandardowe strony) lub włączyć usługi, takie jak komentowanie bloga.
 5. Stosowane pliki cookie
Nazwa pliku cookieData ważnościWłaścicielOpis
__cfduid1 miesiącCloudflareCookie usługi Cloudflare służące do optymalizacji strony internetowej
cookielawinfo-checkbox-necessary24 godzinyZespół Szkół Ponadpodstawowych w KleszczowieZgoda wymagana użytkownika dot. polityki plików cookies
cookielawinfo-checkbox-non-necessary24 godzinyZespół Szkół Ponadpodstawowych w KleszczowieZgoda opcjonalna użytkownika dot. polityki plików cookies
PHPSESSIDSesjaZespół Szkół Ponadpodstawowych w KleszczowieDane sesji na stronie internetowej
 1. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika. Ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
 2. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 3. Przykładowe opcje edytowania w popularnych przeglądarkach:
  1. Mozilla Firefox: www.support.mozilla.org/pl/kb/ciasteczka
  2. Internet Explorer: www.support.microsoft.com/kb/278835/
  3. Google Chrome:  www.support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=95647
  4. Safari: www.safari.helpmax.net/pl/oszczedzanie-czasu/blokowanie-zawartosci/
  5. Edge:https://privacy.microsoft.com/pl-pl/windows-10-microsoft-edge-and-privac
 4. Zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.