Liceum Ogólnokształcące – oferta rekrutacyjna

Klasa językowa

Symbol oddziałuNazwa oddziałuPrzedmioty z rozszerzonym programem nauczaniaJęzyki obcePrzedmioty uwzględnione w procesie rekrutacjiPrzedmioty dodatkowe
I aKlasa językowaJęzyk angielski
Geografia
Język polski
Język angielski
Język niemiecki
Język hiszpański
Język polski
Matematyka
Język angielski
Geografia
Język hiszpański– 2 godz.

Jesteś ciekawy świata i ludzi? Pasjonujesz się kulturą i zwyczajami innych narodów? A może myślisz o podróżach jako o swoim sposobie na życie? Marzysz o pracy w Europie, Ameryce czy Australii? A może to Azja jest Twoim celem? Chcesz mieć wybór- czy pracować w kraju, czy bez trudu odnaleźć się na zagranicznym rynku pracy? Zapraszamy do klasy o profilu językowym w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie.

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania to: język angielski i geografia. W tej klasie uczniowie uczą się trzech języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego i hiszpańskiego. Język hiszpański nauczany jest od podstaw w wymiarze 2 godzin tygodniowo. W szkole organizowane są liczne wycieczki tematyczne i zagraniczne obozy naukowe. Odbywają się wyjazdy na wykłady na Uniwersytet Łódzki, do teatru na spektakle w języku angielskim. Uczniowie tego profilu czynnie uczestniczą w wymianach międzynarodowych.

Klasa o profilu językowym to idealny wybór nie tylko dla pragnących podbijać świat miłośników wojaży, śledzących z zapartym tchem vlogi o podróżach. Jest to również najlepszy wybór dla młodzieży, która jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na życie zawodowe. Klasa ta daje bowiem nieograniczone możliwości: poszerza horyzonty, rozwija tolerancję, ciekawość innych ludzi i kultur oraz zwiększa emocjonalną otwartość. Ponadto dobra znajomość języków obcych może otworzyć drzwi do kariery międzynarodowej. Daj sobie szansę na sukces, wybierz klasę językową w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie.

Klasa medyczno – ratownicza

Symbol oddziałuNazwa oddziałuPrzedmioty z rozszerzonym programem nauczaniaJęzyki obcePrzedmioty uwzględnione w procesie rekrutacjiPrzedmioty dodatkowe
I bKlasa medyczno – ratowniczaMatematyka
Biologia
Chemia
Język angielski
Język niemiecki
Język polski
Matematyka
Chemia
Biologia
Zajęcia medyczno – ratownicze– 2 godz

Nie umiesz pozostać obojętny na ludzkie cierpienie? Czujesz w sobie powołanie do wyższych celów i misję służby dla dobra innych? Z wypiekami na twarzy oglądasz „Chirurgów”, „Na dobre i na złe”, a „Doktor House” śni Ci się po nocach? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to może warto wybrać klasę medyczno – ratowniczą w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie?

Klasa o profilu medyczno – ratowniczym to idealny wybór nie tylko dla tych, którzy marzą o karierze lekarskiej. Będzie również najlepszą opcją dla przyszłych fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, ale i kosmetologów, naukowców w dziedzinach przyrodniczych. W klasie o tym profilu realizowany jest program w zakresie rozszerzonym z biologii, chemii i matematyki. Uczniowie uczęszczają na zajęcia medyczno-ratownicze. Biorą udział w wyjazdowych zajęciach na Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowym atutem tej klasy jest możliwość uczestnictwa w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w manewrach ratowniczo-medycznych.

Liceum Ogólnokształcące w Kleszczowie to miejsce dla młodzieży głodnej wiedzy, która chce zmieniać świat na lepszy. Absolwent klasy medyczno – ratowniczej ma szansę trafić do elitarnego grona wybrańców, którzy mogą ratować ludzkie życie. Absolwenci kierunków medycznych i pokrewnych zawsze będą potrzebni, a aktualna sytuacja dobitnie uświadamia nam, jak ważne są to zawody i jak potrzebni ludzie, którzy je wykonują.