Relacje okiem uczestnika – technik mechatronik

Dzień 1 – 10.03.2024r.

Dziś punktualnie o 12:00 wyruszyliśmy w podróż do Niemiec na staż zawodowy, na który czekaliśmy i przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Większość dnia spędziliśmy w autokarze ku „Jugendgästehaus” przy ulicy Meiternistraße, gdzie będziemy mieszkać w czasie projektu. Oczywiście droga nie obyła się bez paru przerw, podczas których mogliśmy przekąsić przysmaki ze stacji benzynowych. Zaskoczyła nas kontrola na granicy polsko-niemieckiej, jednak straż graniczna okazała się niesamowicie sympatyczna, więc po krótkim postoju ruszyliśmy dalej w drogę. Po dojechaniu na miejsce czekali na nas równie sympatyczni pracownicy hotelowi oraz smakowita kolacja. Zmęczeni podróżą, po krótkim spotkaniu organizacyjnym z naszymi opiekunami, rozeszliśmy się do pokojów, by zebrać siły na jutrzejszy pierszwy dzień praktyk.