Technikum Nowoczesnych Technologii – oferta rekrutacyjna

Technik mechatronik

Klocki można układać na wiele sposobów: schematycznie, zgodnie z instrukcją lub tworzyć kreatywnie – innowacyjne konstrukcje. Z klocków powstają roboty i pojazdy, którymi można zdalnie sterować, programować i przystosowywać do swoich potrzeb. Możliwości są niemalże nieograniczone. Jedynymi barierami są ludzka wyobraźnia i umiejętności. Właśnie fantazja połączona z wiedzą potrzebna jest, by zostać konstruktorem, aby projektować i tworzyć. By jednak wejść na ten najwyższy poziom i z hobby uczynić zawód, trzeba posiadać konkretną wiedzę. Można ją zdobyć w klasie technik mechatronik.
Klasa mechatroniczna to wybór odpowiedni dla kreatywnych i ambitnych, ale przede wszystkim dla pracowitych. Mechatronika łączy takie dziedziny jak mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, elektronika, informatyka, automatyka i robotyka. Duża wyobraźnia i wiedza zdobyte w klasie mechatronicznej pozwolą budować i tworzyć rzeczywiste układy oraz ich systemy sterowania. Urządzenia mechatroniczne towarzyszą nam na każdym kroku, są to m.in. nasze smartfony, smartwatche czy Smart TV. Są to urządzenia, które ułatwiają nam żyć, ale i często ratują życie i zdrowie, np., wszelkiego rodzaju protezy medyczne sterowane elektronicznie (np. sztuczne ramię sterowane za pomocą komputera impulsami wysyłanymi przez mózg).
Mechatronik jest jednym z najmłodszych, a zarazem bardzo poszukiwanym zawodem na rynku pracy. Wysoki poziom nauczania i doskonała kadra w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie to pierwszy krok do sukcesu.

Technik Automatyk

„Ja, Robot” , „Giganci ze stali” czy „Transformers”, to filmy, w których prym wiodą roboty. Widzimy w nich fikcyjny świat, gdzie roboty prowadzą walkę, prześcigają się w umiejętnościach, wytrzymałości i możliwościach. W rzeczywistości do walki nie stają maszyny, a wyobraźnia, wiedza i umiejętności ich konstruktorów. Zainteresowanych tworzeniem świata automatyki, w tym planowania i programowania zaawansowanych systemów sterowania zapraszamy do klasy w zawodzie technik automatyk.

Klasa w zawodzie technik automatyk to idealny wybór nie tylko dla tych, którzy marzą o budowaniu robotów. To przede wszystkim miejsce dla młodzieży z ogromną wyobraźnią i pasją. Kim jest technik automatyk? Absolwent profilu technik automatyk nadzoruje pracę urządzeń sterowania w celu utrzymania ich dobrego stanu technicznego i bezawaryjnego działania. Wykonuje zaawansowane instalacje automatyki według dokumentacji technicznej. Potrafi samodzielnie zaprojektować i wykonać proste układy sterowania oparte na programowalnych sterownikach PLC. Technik automatyk to zawód przyszłości, która zaczyna się od Twojego wyboru – klasy o kierunku Technik Automatyk w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.