Klasa II T z wizytą w mieście Kopernika 

10 czerwca 2022r. klasa II t wraz z wychowawczynią p. Anną Kołowrotkiewicz oraz p. Eweliną Szymak, wybrała się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najważniejszych miast w historii naszego kraju – do Torunia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy Ścieżka Dorastania w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Ekspozycja podzielona jest na trzy ścieżki tematyczne: społeczno-kulturową, emocji i dojrzewania. W Instytucie Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znaleźliśmy odpowiedź na pytanie jak i czym astronom obserwuje niebo.

 Następnie, po krótkim spacerze Bulwarem Filadelfijskim, dotarliśmy pod Pomnik Mikołaja Kopernika. Tam spotkaliśmy się z panią przewodnik i rozpoczęliśmy grę. Miejską. Rozwiązując zadania i zagadki związane z historią i zabytkami zwiedzaliśmy miasto. Zwycięska drużyna otrzymała dyplom i nagrodę. Naszą wizytę w Toruniu zakończyliśmy w krytej betonowej szczelinie przeciwlotniczej – Bunkier-Wisła zbudowanej w 1943 roku. Doświadczyliśmy tu symulacji nalotu lotniczego na miasto. Czas spędzony na wycieczce będziemy miło wspominać.