Dzień Dziecka w naszej szkole

31 maja 2023 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował moc atrakcji: wywiady, turnieje wiedzy, quizy muzyczne, taniec, śpiew, przedstawienie, drużynowa rywalizacja uczniów i nauczycieli, dyskoteka, a przede wszystkim – mnóstwo uśmiechu i ciepła. Organizacja imprezy była wyzwaniem – coraz więcej uczniów angażuje się w działania SU, co niezmiernie nas cieszy. W pracę nad wydarzeniem zaangażowanych było ponad 70 osób. Nie sposób ich tutaj wymienić, a ważny był każdy, również ci których nie widać (techniczni, dekoratorzy), dlatego pośród zdjęć zamieszczamy slajdy z listą osób którym serdecznie dziękujemy za współpracę.

Na apelu podsumowującym pani dyrektor i nauczyciele wyróżnili uczniów, którzy w tym miesiącu odnieśli szczególne sukcesy. Wspólną zabawę rozpoczął performance szkolnych cheerleaderek po którym uczniowie zaprezentowali zabawne przedstawienie „Pszczółki”. Następnie odbyła się 1 edycja Olimpiada Wiedzy o Szkole – udział w tym wyzwaniu intelektualnym brali uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w rożnych konkursach, a pytania dotyczyły znajomości naszych nauczycieli, pomocy dydaktycznych i szkoły. Odpowiedzi zawodników wywołały wiele uśmiechów i o to chodziło. W muzyczny nastrój wprowadził nas Quiz Muzyczny w którym udział brały drużyny mieszane składające się z uczniów i nauczycieli. Podsumowaniem muzycznym był występ utalentowanej uczennicy po którym rozpoczęła się II edycja szkolnej Familiady, gdzie zmierzyły się ze sobą drużyna uczniów oraz drużyna nauczycieli. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i wesołej atmosferze, a odpowiedzi uczestników zaskakiwały publiczność. W ubiegłym roku szkolnym postanowiliśmy, że jeżeli uda się stworzyć tradycję tej imprezy w szkole – jej znakiem firmowym będzie piosenka „Uśmiechnij się” śpiewana przez kogoś z SU. I tak się stało także w tym roku. Na zakończenie wysłuchaliśmy wywiadów z uczestnikami Zjazdu Młodych Liderów, zwycięzcami rożnych konkursów uczestnikami programu „Queen Hedvig Scholarship” i pytali o przygotowania, przygody i spostrzeżenia. A po lekcjach- szkolna dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za udział w Dniu Dziecka i liczymy, że w roku przyszłym będzie nas jeszcze więcej do współpracy i wspólnej zabawy! Dla każdego Małego i Dużego Dziecka naszej szkoły Rada Rodziców ufundowała pyszne cukierki.