Dzień kobiet

Jak podaje „Wikipedia” „w Dniu Kobiet mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki…”. Dawniej, jeszcze za czasów PRL-u obdarowywano kobiety rajstopami, ręcznikiem, ścierką, mydłem bądź  kawą.

Uczennice w naszej szkole  oprócz otrzymania  pięknych kwiatów i prezentów na miarę naszych czasów miały możliwość odwiedzić gabinet kosmetyczny w „Solparku”. Pani kosmetolog Anna Molek w sposób szczegółowy opowiedziała dziewczętom jakie zabiegi upiększające oraz modelujące sylwetkę można wykonać w gabinecie . Uczennice pod nadzorem Pani Ani wykonały zabieg endermologii brzucha, zobaczyły jak profesjonalnie wykonać makijaż permanentny brwi oraz jak przebiega zabieg mikrodermabrazji.

Inna grupa dziewcząt mogła odprężyć się w grocie solnej, pomieszczeniu wypełnionym blokami solnymi. W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy
i funkcjonowanie organizmu. Przebywanie w grocie solnej daje podobne efekty co kąpiel w soli leczniczej czy inhalacja roztworem soli morskiej. Ma to korzystny wpływ na układ oddechowy, układ nerwowy i układ krążenia. Pobyt w grocie solnej obniża ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy. Pobyt w grocie solnej korzystnie wpływa na problemy z krążeniem, schorzenia układu pokarmowego takie jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka i zapalenie jelita grubego oraz dolegliwości skórne takie jak łuszczyca, trądzik młodzieńczy, egzema i zapalenie skóry. Zaobserwowano korzystny wpływ przebywania w grocie solnej na osoby z nadwagą, ze skłonnością do alergii, cierpiące na niedoczynność tarczycy, przemęczone, zestresowane i z niedoborem mikroelementów.

Grota solna to również dobre miejsca dla osób zestresowanych i znerwicowanych, ponieważ obecne tam mikroelementy i pierwiastki śladowe korzystnie wpływają na układ nerwowy, redukując stres i napięcie nerwowe.

Po seansie w takim miejscu uczennice poczuły się jak nowonarodzone.

Zachęcamy do korzystania z groty solnej, która znajduje w strefie SPA w „Solparku”.