Zmieniamy się dla Was!

„Wraz ze wzrostem poziomu napięcia emocjonalnego i stresu, zwiększa się zapotrzebowanie na relaks a dzięki odprężeniu- nawet chwilowemu- uczeń lepiej się koncentruje, więc proces nauki przebiega łatwiej „.

             Dobre samopoczucie ucznia, nauczyciela oraz pracowników szkoły to nadrzędny cel działania zespołu ds. promocji zdrowia oraz Szkoły Promującej Zdrowie. Wpływ na ten pozytywny klimat ma nie tylko podmiotowe podejście do każdej osoby, minimalizowanie stresu, wysoki poziom edukacji zdrowotnej, ale także odpoczynek oraz właściwa regeneracja organizmu podczas zajęć lekcyjnych.

            W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie staramy się dbać zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne uczniów. W czasach natłoku informacji, bodźców, obrazów chcemy stworzyć miejsce, w którym każda osoba będzie mogła się wyciszyć, odpocząć, odprężyć a jednocześnie spędzić czas w miłym towarzystwie kolegów
 i koleżanek.

            W prowadzonych rozmowach, dyskusjach oraz w badaniu ankietowym przeprowadzonym przez zespół ds. promocji zdrowia i Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie wskazali, iż brakuje na terenie szkoły miejsca, w którym w ciszy można odpocząć, „zebrać” myśli oraz „wygodnie” spędzić czas czekając na koleją lekcję czy autobus.

            Takie miejsce- „Kącik relaksu” właśnie powstaje w naszej szkole!  Kącik wyposażony zgodnie z propozycjami naszych uczniów m.in. w gry planszowe, szachy, kolorowanki oraz w wybranej przez ankietowanych kolorystyce.

            To Wasze miejsce, gdzie w miłym oraz przyjaznym miejscu spędzicie czas na wygodnych kanapach, fotelach relaksując się i nabierając sił na kolejne szkolne sukcesy!