Akcja „Razem na Święta” już po raz trzeci!

Grudzień to wyjątkowy czas. Niedawno obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych, 5 grudnia był Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, za nami mikołajki, a przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku o tej porze bardziej myślimy o czynieniu dobrych uczynków. Niestety obecna sytuacja nie pozwala nam robić tego na szeroką skalę, ale to nie znaczy, że mamy pozostać obojętni. Nasza szkoła już po raz trzeci przystępuje do akcji „Razem na Święta”, której ideą jest zachęcenie Was do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Można samodzielnie wykonać kartki z życzeniami świątecznymi i przekazać je sąsiadom (np. przez wrzucenie do skrzynek pocztowych), przygotować słodkie upominki (np. pierniczki) i obdarować nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy, zrobić ozdoby świąteczne dla osób z bliższej lub dalszej rodziny. To tylko niektóre z pomysłów. Liczymy na Waszą kreatywność. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Było by miło, gdybyście się z nami podzielili swoimi inicjatywami.