Kolejny udział uczniów w międzynarodowej lekcji języka angielskiego w ramach projektu Pearson & BBC Live Classes

W dniach 28-29 stycznia z inicjatywy pani Ewy Siedlarek po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach j. angielskiego w ramach międzynarodowego projektu Pearson and BBC Live Classes.

Jest to jedyny w swoim rodzaju projekt, który umożliwia uczniom bez wychodzenia z domu uczestniczenie w lekcji prowadzonej przez native speaker’a. W jednej lekcji bierze udział wielu uczniów z całego świata. Doświadczeni brytyjscy nauczyciele zadają pytania oraz proszą o wspólne rozwiązywanie ćwiczeń. Tematyka lekcji jest dopasowana do wieku i zainteresowań młodych ludzi.

Klasa I m uczestniczyła w lekcji pt. „Young entrepreneurs”, podczas której uczniowie poznali 2 ciekawych młodych przedsiębiorców, nauczyli się nowego słownictwa z tematyki biznesowej, a także mieli okazję zaproponować pomysły na własny biznes. Uczniowie wykonywali rozmaite ćwiczenia doskonalące ich umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Klasa Ia uczestniczyła w lekcji o środowisku naturalnym pt. „Engaging with nature”. Podczas tej lekcji uczniowie poznali piękne miejsca na świecie oraz proponowali i opisywali ciekawe miejsca w swoich krajach, które chcieliby polecić osobom na całym świecie. Uczniowie i tym razem byli zaangażowani w różnorodne ćwiczenia doskonalące ich umiejętności językowe.

Lekcje te były fantastycznym doświadczeniem kulturalnym i społecznym, dającym możliwość całkowitego zanurzenia się w języku angielskim. Będą kolejne!! ?