Inspiracje – dekoracje

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, zgodnie z tradycją, Internat przygotował ozdoby świąteczne – stroiki, wianki, pisanki. Ozdoby są własnoręcznie wykonywane przez wychowawców z pełnym zaangażowaniem oraz dokładnością. Idealnie komponują się z wielkanocnym stołem oraz płynnie wprowadzają w świąteczny klimat.

Stroik wielkanocny to nieodzowny symbol świąt. Tradycyjnie społeczność internacka zaangażowała się w tworzenie ozdób wielkanocnych. Wychowawcy internaccy stworzyli piękne stroiki wielkanocne. Wspólnemu tworzeniu wielkanocnych dekoracji towarzyszyła świąteczna atmosfera. Większość stroików została wykonana z wiklinowych koszyczków  i kolorowych doniczek. Koszyczki i doniczki wypełnione zostały bukszpanem lub mchem. Elementami ozdobnymi zostały oczywiście jajka, które wykonano ze styropianowych części pokrytych kolorowymi cekinami – kwiatami.  Do jajek dołączono kolorowe kwiaty, żółte żonkile, palemki, drewniane ozdoby: motyle, zajączki, koguciki. Dominują kolory wiosenne: zielony, żółty, pomarańczowy.  

Zdjęcie przedstawia biały, wiklinowy kosz wypełniony wielkanocnymi jajkami. Ozdobne jajka wykonane są różnymi metodami. Niektóre wykonane są z papieru, inne ozdobione są włóczką i różnymi elementami np. kolorowymi kwiatami, cekinami. Znajdują się również jajka plastikowe, na które nałożone są wyhaftowane „koszulki”. Dominują kolory żółci i zieleni.

Biały, wiklinowy kosz wypełniony wielkanocnymi jajkami. Ozdobne jajka wykonane są różnymi metodami. Niektóre wykonane są z papieru, inne ozdobione są włóczką i różnymi elementami np. kolorowymi kwiatami, cekinami. Znajdują się również jajka plastikowe, na które nałożone są wyhaftowane „koszulki”. Dominują kolory żółci i zieleni.

Stół z trzema stroikami wielkanocnymi. Pierwszy stroik wykonany jest z wiklinowego koszyczka, który wypełniony został papierową, zieloną trawką oraz kilkoma ozdobnymi jakami. Jedno z jajek przyozdobione jest pomarańczową włóczką oraz materiałowymi, zielonymi kwiatami. Uzupełnieniem koszyczka są dwa elementy przymocowane na wykałaczkach: fioletowy motylek oraz kwiatek. Drugi stroik wykonany jest z metalowej, białej doniczki w fioletowe irysy. Doniczkę wypełnia zielony mech, ozdobne kwiaty oraz jako – kurczak wykonany z kolorowych materiałów. Znajdują się również elementy na wykałaczkach: kwiatek oraz drewniane: zielony kogucik, różowy zajączek, biały motylek. Trzeci stroik stanowi biała, metalowa doniczka w róże wypełniona bukszpanem, żółtym kogucikiem z materiału oraz kilkoma elementami na wykałaczce: żółtym kwiatem i białym motylem.

Fotografia przedstawia stół z trzema stroikami wielkanocnymi. Pierwszy stroik wykonany jest z wiklinowego koszyczka, który wypełniony został papierową, zieloną trawką oraz kilkoma ozdobnymi jakami. Jedno z jajek przyozdobione jest pomarańczową włóczką oraz materiałowymi, zielonymi kwiatami. Uzupełnieniem koszyczka są dwa elementy przymocowane na wykałaczkach: fioletowy motylek oraz kwiatek. Drugi stroik wykonany jest z metalowej, białej doniczki w fioletowe irysy. Doniczkę wypełnia zielony mech, ozdobne kwiaty oraz jako – kurczak wykonany z kolorowych materiałów. Znajdują się również elementy na wykałaczkach: kwiatek oraz drewniane: zielony kogucik, różowy zajączek, biały motylek. Trzeci stroik stanowi biała, metalowa doniczka w róże wypełniona bukszpanem, żółtym kogucikiem z materiału oraz kilkoma elementami na wykałaczce: żółtym kwiatem i białym motylem.

Szklany stolik z siedmioma stroikami wielkanocnymi. Dwa stroiki wykonane są z metalowych, ażurowanych doniczek. Jedna z nich wypełniona jest mchem i kilkoma małymi jajeczkami na drucikach oraz kwiatami i motylkiem. Drugą doniczkę wypełnia bukszpan, żonkile oraz styropianowe jajko ozdobione żółtymi, materiałowymi kwiatuszkami. Trzy stroiki wykonane są z plastikowych, kolorowych doniczek, które imitują skorupkę jajka. Doniczki uzupełnione są mchem, bukszpanem, kwiatami oraz jajkami styropianowymi, które zostały przyozdobione kwiatami – cekinami w kolorze zielonym. Jeden ze stroików stanowi wiklinowy, biały koszyczek, który jest wypełniony ozdobnymi, kolorowymi jajkami wielkanocnymi, kwiatkiem oraz fioletowymi i białymi motylkami. Ostatni stroik skonstruowany jest z malutkiego koszyczka, którego wypełnieniem jest kolorowe jajko wykonane z materiałowych zakładek.

Stroiki wykonane są z białych i zielonych doniczek. Wkład doniczek stanowi bukszpan, żółte żonkile, palemki oraz jajka styropianowe, które są przyozdobione żółtymi i zielonymi cekinami – kwiatami. Całość dopełniona została zielonymi wstążkami.

Zdjęcie przedstawia trzy stroiki wielkanocne. Stroiki wykonane są z białych i zielonych doniczek. Wkład doniczek stanowi bukszpan, żółte żonkile, palemki oraz jajka styropianowe, które są przyozdobione żółtymi i zielonymi cekinami – kwiatami. Całość dopełniona została zielonymi wstążkami.