Spotkanie z Martą Dudzińską – absolwentką naszego liceum, Mistrzynią Polski i Europy

Zdrowie (wg WHO) to stan dobrostanu, który możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zadbamy o wszystkie jego aspekty, od fizycznego, przez psychiczny, aż po ten społeczny.

We współczesnej filozofii zdrowia podkreśla się, że „zdrowie jest: wartością – dzięki której każdy może realizować swoje aspiracje, zmieniać środowisko i radzić sobie z nim, zasobem – gwarantującym rozwój społeczeństwa, środkiem – do codziennego życia umożliwiającym lepszą jego jakość.”

Dbanie o zdrowie nie musi być trudne, jeśli skupimy się na zapobieganiu możliwym dolegliwościom. Ponadto zdrowa i zbilansowana dieta, nawadnianie organizmu, częsta aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz zarezerwowanie czasu na regenerację i odpoczynek to pierwszy i najważniejszy krok ku lepszemu samopoczuciu. Jeśli dodamy do tego regularne wizyty u lekarza połączone z podstawowymi badaniami , nasze szanse na cieszenie się zdrowiem znacznie wzrosną.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili w każdej klasie lekcję dotyczącą zdrowia. Tematyka zajęć skupiała się będzie na zdrowiu w aspekcie ruchu i ćwiczeń fizycznych. Psycholog szkolny zaś uświadomił jak ważne jest zdrowie psychiczne każdego z nas. Dodatkowo Pani Katarzyna Woźniak zorganizowała spotkanie online dla uczniów z absolwentką naszej szkoły Martą Dudzińską, trenerem personalnym oraz Gym, Smile &Bikini Fintess osobą, która na co dzień w sposób szczególny i kompleksowy dba o zdrowie swoich podopiecznych. Największe osiągnięcia Marty Dudzińskiej to

 • II miejsce Mistrzostwa Świata WPF kat. Miss Bikini Model, Belgia 2018,
 • II miejsce Mistrzostwa Europy WPF kat. Miss Bikini Athletic, Włochy 2019,
 • III miejsce Mistrzostwa Europy WPF kat. Miss Bikini Model, Francja 2018
 • I miejsce Polish Grand Prix PCA kat. Ladies Bikini Toned, Polska 2020 OVERALL PCA, Polska 2020
 • III miejsce OLYMPIA AMATEUR PORTUGAL kat. Bikini class F (do 168 cm), Portugalia 2020
 • I miejsce Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness WBBF WFF kat. Bikini Hard, Polska 2020
 • OVERALL WBBF WFF, Polska 2020
 • I miejsce Puchar Europy w Kulturystyce i Fitness GPA kat. Bikini Hard, Polska 2020 OVERALL GPA, Polska 2020
 • I miejsce Puchar Polski NPC (Seniorów), kat. Bikini do 170 cm
 • I miejsce Puchar Mistrzów NPC PRO Qualifier, kat. Bikini do 170 cm
 • I miejsce Mistrzostwa Holandii PCA kat. Ladies Bikini Toned, Holandia 2019
 • II miejsce Mistrzostwa Polski WPF kat. Miss Bikini Fitness, Siedlce 2019
 • III miejsce Mistrzostwa Polski PCA kat. Ladies Bikini Toned, Łódź 2019
 • II miejsce Mistrzostwa Polski WPF kat. Miss Bikini Model, Radom 2018
 • II miejsce Puchar Polski WPF kat. Miss Bikini Model, Siedlce 2018
 • III miejsce International Xtreme Fitness Challenge – IFBB PRO Qualifier w kat. Bikini do 168 cm, Warszawa 2020