Awans ucznia do etapu centralnego ogólnopolskiego Konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”

Uczeń klasy 2a, Filip Gaik zakwalifikował się do etapu centralnego ogólnopolskiego Konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”.

Filip przygotował pracę pisemną nt. „Senat jest tym, co pozostałe władze do szlachetnych działań pobudza, od nieuczciwych odwodzi, a namiętności studzi”. Ocenił funkcje i potrzebę istnienia Senatu w świetle przywołanej refleksji Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, która spotkała się z uznaniem Komitetu konkursu.

Ogólnopolski konkurs, odbywa się w związku z 100-tną rocznicą pierwszego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Kancelaria Senatu RP zwróciła się z prośbą do Organizatorów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym o przeprowadzenie Konkursu poświęconego problematyce władzy ustawodawczej w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności roli Senatu RP.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego lub wydawnictw multimedialnych oraz indeksy na prestiżowe uczelnie w kraju.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.