Dzień liczby Pi

16 marca w 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Święto to oficjalnie obchodzone jest 14 marca z uwagi na amerykańską pisownię daty – 3.14. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego.

W ramach obchodów uczniowie klasy II m z wspólnie z nauczycielami matematyki ZSP w Kleszczowie przygotowali i przeprowadzili konkurs pod hasłem „Dzień liczby Pi”. W tym roku do rywalizacji zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kleszczów. W konkursie cztery czteroosobowe drużyny miały okazję wykazać się wiedzą matematyczną, twórczym myśleniem i pomysłowością, rozwiązując zadania związane z liczbą Pi.

Zawody przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Dzień ten był okazją do dobrej zabawy oraz oswojenia uczniów z matematyką. Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk pani wicedyrektor Aleksandry Ignasiak- Smeli otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki za przygotowanie uczniów do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku!