Uroczystość ukończenia szkoły

Powiększ obrazŚwiadectwa ukończenia szkoły

29 kwietnia 2022 r. odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II i Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. W uroczystości uczestniczyli: pani Katarzyna Biegała – przewodnicząca Rady Gminy Kleszczów, pani Joanna Guc – Kierownik Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji reprezentująca Wójta Gminy Kleszczów, rodzice, prezydium Rady Rodziców – pan  Krzysztof Rękorajski – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, pani Wioletta Kęsa – skarbnik Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, nauczyciele  i uczniowie. W tym  dniu najstarsi uczniowie opuścili mury naszej szkoły, ale było to też historyczne zakończenie, ponieważ po raz pierwszy naszą szkołę ukończyli uczniowie w nowym zawodzie technik automatyk oraz ostatni rocznik uczniów liceum, którzy są absolwentami gimnazjum.

W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuszcza 95 uczniów liceum i technikum, wśród których wszyscy mają możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. W klasyfikacji końcowej:

klasa III ag uzyskała średnią ocen  – 4,34, klasa III bg uzyskała średnią ocen – 4,24, klasa IV m uzyskała średnią ocen – 4,57, klasa IV t uzyskała średnią ocen – 4,04. Dodatkowo należy podkreślić, że wszyscy uczniowie technikum zdali wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i mamy nowych z dyplomem 28 techników mechatroników i 28 techników automatyków.

Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem uzyskują uczniowie, którzy uzyskali co najmniej średnią 4,75 z przedmiotów nauczania całego cyklu kształcenia oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.

W tym roku szkolnym świadectwa takie otrzymuje 21 uczniów i są to:

Z Liceum Ogólnokształcącego

  • Łudczak Roksana
  • Pietrzyk Klaudia
  • Kurzydlak Martyna
  • Modlińska Paulina
  • Krzywaźnia Zuzanna
  • Zyrka Wiktoria
  • Chomen Wiktoria
  • Strzelczyk Kamil

Z Technikum

  • Aleksanderek Sandra
  • Dusza Michał
  • Łażewski Wiktor
  • Szymoniak Kacper
  • Jaśkiewicz Kamil
  • Kozłowski Marcel
  • Piorun Paulina
  • Muszyński Jakub
  • Kałużny Kamil
  • Łyźniak Sebastian
  • Mordal Norbert
  • Sommerfeld Grzegorz
  • Kęsy Kacper

Pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz podziękowała rodzicom maturzystów za dobrą współpracę przez wszystkie lata. Atmosfera zrozumienia i bardzo często wsparcie ze strony rodziców, pozwoliło nam prawidłowo pracować i uczyć.

Listami gratulacyjnymi wyróżniono następujących rodziców:

  • Państwa Anetę i Grzegorza Łudczaków za osiągnięcia córki Roksany
  • Państwa Małgorzatę i Grzegorza Pietrzyków za osiągnięcia córki Klaudii
  • Państwa Katarzynę i Mariusza Zyrków za osiągnięcia córki Wiktorii
  • Państwa Annę i Dariusza Kąkalec za osiągnięcia córki Kornelii  
  • Państwa Anetę i Arkadiusza Aleksanderek za osiągnięcia córki Sandry 
  • Państwa Ewę Ciesielską – Lalek i Janusza Lalek za osiągnięcia syna Norberta
  • Panią Joannę Piorun za osiągnięcia córki Pauliny 
  • Państwa Kamilę i Dariusza Kozłowskich za osiągnięcia syna Marcela
  • Państwa Joannę i Huberta Łażewskich za osiągnięcia syna Wiktora

Nagrody dodatkowe za szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną, artystyczną i kulturalną szkoły, pomoc techniczną podczas 3 lub 4 lat nauki otrzymali:

  1. Szymon Kozłowski
  2. Zuzanna Krzywaźna
  3. Marcel Majchrowski
  4. Martyna Muskała
  5. Daria Opak
  6. Mateusz Szluga
  7. Jakub Korpas
  8. Wiktoria Zyrka
  9. Kornelia Kąkalec
  10. Kacper Kęsy
  11. Wiktor Łażewski
  12. Rafał Kina
  13. Antoni Iwan
  14. Sandra Aleksanderek
  15. Dominik Botul
  16. Michał Dusza
  17. Bartłomiej Dziadowiec
  18. Bartosz Mielczarek
  19. Norbert Lalek

Nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach w tym medyczno – ratowniczych, pożarniczych, motoryzacyjnych otrzymali:

Dawid Dyła, Wiktoria Chomen, Julia Biernacka, Kamil Strzelczyk, Kacper Szymoniak

Najlepsi sportowcy wśród tegorocznych maturzystów to:

  1. Filip Chrosta
  2. Marcel Kozłowski
  3. Kacper Szymoniak
  4. Kamil Kałużny
  5. Sergiusz Urbaniak
  6. Rafał Kina
  7. Jakub Zych
  8. Jakub Lizurej
  9. Hubert Żak
  10. Marcel Majchrowski

Nagrody za promocję i upowszechnianie czytelnictwa otrzymali: Jakub Maciejek, Paulina Włodarczyk, Michalina Wrońska, Zuzanna Polkowska.

Najlepszym czytelnikiem rocznika został: Jakub Buliński

Fundatorami wszystkich nagród książkowych jest Rada Rodziców naszej szkoły. Zaproszeni goście złożyli maturzystom życzenia, od Rady Rodziców dodatkowo każdy absolwent otrzymał statuetkę, a od młodszych kolegów biret.

Pani dyrektor pogratulowała ukończenia Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie oraz w imieniu swoim i nauczycieli, życzyła młodzieży: udanego startu w dorosłe życie, dalszej edukacji na uczelniach wyższych lub podjęcia pracy zawodowej, uśmiechu i radości w codziennym życiu i aby pomimo trudnej sytuacji jak teraz jest na całym świecie spełniali swoje marzenia.

Na zakończenie tradycyjnie wręczono KLESZCZE 2022 w kategoriach: Dusza towarzystwa, Ikona stylu, No name, Miłośnik literatury, Zaginiony w akcji, Człowiek encyklopedia, Duet rocznika, Strażak rocznika.