Internacki tydzień savoir-vivre’u

O tym, jak obycie umila życie mieszkańcy internatu mieli okazję przekonać się podczas tygodnia savoir-vivre’u. Codziennie odbywało się inne działanie związane z dobrym wychowaniem. Zaczęliśmy od zajęć „Savoir-vivre z przymrużeniem oka”, w czasie których wychowankowie mogli dostrzec niekulturalne zachowania.

W poniedziałek chętni wzięli udział w kolejnej edycji konkursu ze znajomości savoir-vivre’u, tym razem z wykorzystaniem telefonów i narzędzia forms. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Nikola, Emilia i Jonasz. W środowy wieczór mieszkańcy oglądali archiwalne filmy konkursowe nadesłane z całej Polski w ramach konkursu „Od ignoranta do eleganta”.  Z szerokimi uśmiechami na twarzach i zadziwieniem podziwiali filmy, w tym produkcje przygotowane przez absolwentów naszej szkoły. W ostatnim dniu najlepsza trójka zmagała się w II etapie konkursu.

Pierwszym zadaniem dla każdego uczestnika było właściwe dopasowanie sztućców i podpisów. Następnie Emilka, Nikola i Jonasz odpowiadali na szereg pytań, w wyniku których komisja wyłoniła zwycięzcę, którym została Emilia Rutowicz. Uczniowie przez cały tydzień mogli swobodnie korzystać w zaproponowanej literatury dotyczącej tematu, pobrać  „kulturalną ściągawkę”  i wiązać krawat w zaciszu swojego pokoju. Tydzień savoir-vivre’u przygotowali M. Radziwolska, Sz. Madejczyk i L. Wojewoda-Pokora.