Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez International Association of School Librarianship w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik w celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Czytanie dla pokoju”.

W ramach tegorocznych obchodów MMBS zapraszamy wszystkich naszych Czytelników
i Sympatyków do wspólnego świętowania! Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie:

1-31.10.2022 Konkurs klasowy „DRZWI DO KSIĄŻKI” na najlepszą dekorację drzwi do sal lekcyjnych oraz indywidualny „4BOOKS 4U CHALLANGE”

10.10.2022 Dzień zdrowia psychicznego – wystawa książek psychologicznych.

17.10.2022 Spotkanieautorskie z Markiem Kamińskim, polskim podróżnikiem, zdobywcą obu biegunów Ziemi.

18.10.2022 Wykład dr hab. nauk humanistycznych Pelagia Bojko dotyczący „Ballad
i romansów” A. Mickiewicza.

26.10.2022 VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI oraz sceniczna interpretacja „Ballad i romansów” w ramach akcji Narodowe Czytanie [g.9.00 – 12.25, Aula. Prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka polskiego oraz nauczycieli bibliotekarzy.]

1-31.10.2022 Muzyczne przerwy – mini koncerty w bibliotece.

SPOTKANIA Z LITERATURĄ:

  • hiszpańską – 10.10.2022
  • polską – 24.10.2022
  • niemiecką – 28.10.2022
  • angielską – 31.10.2022

Przypominamy też o całorocznym konkursie czytelniczym na „Najlepszego czytelnika szkoły”. Czytelnikiem roku zostaje osoba, która na swoim koncie mieć będzie najwięcej przeczytanych książek w roku szkolnym. W każdym miesiącu masz szansę na wygraną jako czytelnik miesiąca! Celem obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska szkolnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Pragniemy pokazać uczniom, że czytanie jest MODNE, INTERESUJĄCE, ROZWIJAJĄCE, TWÓRCZE I POMAGA ZACHOWAĆ UMYSŁ, CIAŁO I DUSZĘ W NAJLEPSZEJ FORMIE!