Mistrzowie w drodze

27 października 2022 – W ramach programu „Mistrzowie w drodze” realizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z PKN Orlen i Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ambasadorzy bezpieczeństwa na drodze przeprowadzili dla uczniów ZSP w Kleszczowie szereg ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem alko-narkogogli, refleksomierza i aparatu Piórkowskiego, wagi przeciążeń oraz symulatora zdarzeń.

Nadrzędnym celem wspólnej inicjatywy było zwiększenie świadomości młodego pokolenia kierowców i promowanie mistrzowskiej, czyli bezpiecznej jazdy. Dopełnieniem procesu zgłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze był test dla uczniów posiadających prawo jazdy, którego najlepsze wyniki staną się przepustką do doskonalenia technik jazdy na specjalnym torze.

Ambasadorem akcji jest Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy mistrz Europy
i Polski. 

Koordynatorem projektu był Piotr Szczepaniak nauczyciel edb.