Historyczny sukces męskiej sztafety przełajowej ZSP Kleszczów

Dzień 26 października 2022 roku, przejdzie do historii szkolnego sportu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. W tym dniu męska sztafeta przełajowa pobiegła na ziemiach województwa lubelskiego, a dokładnie w Tomaszowie Lubelskim, zajmując VI miejsce w Krajowym Finale (Mistrzostwa Polski Sztafet) w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jest to najlepszy wynik sportowy w trzynastoletniej historii szkoły. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Do rywalizacji przystąpiło trzynaście najlepszych szkół średnich z całej Polski. Chłopcy mimo, tak mocnych przeciwników na trasie, która okazała się bardzo wymagająca dla wszystkich zespołów, walczyli o każdy centymetr. Dzięki włożonemu maksymalnemu wysiłkowi, skupieniu i charakteru pozwalającemu pokonywać słabości podczas biegu, nasi chłopcy osiągnęli historyczny sukces.

A oto bohaterowie tego sukcesu (w kolejności, w jakiej biegli na trasie):

 1. Filip Dzieciątkowski
 2. Leonard Bandos
 3. Miłosz Dylak
 4. Dawid Drzazga
 5. Szymon Podawca
 6. Maksymilian Zawiślak

Rezerwowy: Adam Olczyk

Opiekunowie: Tomasz Bednarski i Marcin Szymak

Należy podkreślić, że nasi zawodnicy rywalizowali z takimi szkołami jak: LXII LOMS Warszawa, PZS4 Wejherowo, ZS2 Lubartów, ZS2 Stargard Szczeciński, ZSDiMS Szklarską Poręba, ZSISAM Nowy Sącz, ZSEL Opole, ZSM Kielce, ZSZ Dynów, ILO Chorzów RCEZ Biłgoraj ZST2 Tomaszów Lubelski

Ale tego sukcesu nie byłoby, gdyby nasz zespół, nie zrobił tego co zrobił na zawodach wojewódzkich. Dzięki wspaniałemu biegowi, każdego z naszych zawodników i walki do końca oraz pięknej pogoni Maksymiliana Zawiślaka na ostatniej zmianie za przeciwnikiem, którego wyprzedził na ostatnich metrach, co dało zwycięstwo naszej sztafecie (tylko zwycięzcy awansowali na zawody krajowe). Przez 99 procent dystansu biegliśmy na drugim miejscu, ale każdy wybiegający na trasę nasz zawodnik, wierzył w zwycięstwo i ta wiara pozwoliłam nam wygrać te zawody. Zawody odbyły się 21 października 2022 roku w Sieradzu.

W tym biegu biegali w takiej kolejności:

 1. Dawid Drzazga
 2. Filip Dzieciątkowski
 3. Leonard Bandos
 4. Miłosz Dylak
 5. Szymon Podawca
 6. Maksymilian Zawiślak

Rezerwowi: Adam Olczyk i Deniz Ozdemir

Opiekunowie: Tomasz Bednarski i Marcin Szymak

Występ na zawodach wojewódzki był poprzedzony pewnym zwycięstwem na półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 18 października 2022 roku w Bełchatowie. Nasza sztafeta męska wystąpiła w tym samym składzie, co na zawodach wojewódzkich i Mistrzostwach Polski. Na półfinałach naszą szkołę reprezentowały również dziewczęta, które po dobrym biegu i walki do końca o premiowane miejsce na województwo, ostatecznie zajęły III miejsce. 

Dziewczęta biegały w składzie:

Martyna Witkowska, Zofia Sujata, Izabela Kalka, Weronika Wójcik, Urszula Kapusta, Klaudia Stelmaszczyk, Oliwia Szczukocka.

Opiekunami na tych zawodach byli: Tomasz Bednarski i Marcin Szymak

A wszystko zaczęło się w Bełchatowie 7 października 2022 roku. Podczas tych zawodów nasz męski zespół pewnie zwyciężył biegając w składzie:

Dawid Drzazga, Leonard Bandos, Filip Dzieciątkowski, Miłosz Dylak, Adam Olczyk i Maksymilain Zawiślak. Rezerwowym był Deniz Ozdemir. Natomiast opiekunem Tomasz Bednarski.