TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I PROFILAKTYKI 14- 21 listopada

Mieszkańcy internatu mieli okazję wziąć udział w szeregu przedsięwzięć w ramach tygodnia życzliwości i profilaktyki.

14 listopada rozpoczęliśmy akcją w ramach Światowego Dnia Dobroci: rozmowami na temat czym jest dobro oraz pytaliśmy, co dobrego można zrobić dla koleżanki/kolegi z pokoju. Było to m.in. przygotowanie posiłku dla współmieszkańców, zrobienie zakupów kolegom, powiedzenie czegoś miłego innej osobie, obdarowanie uśmiechem, pomoc w przygotowaniach do matury, zaproszenie na basen, przytulenie kogoś jeśli ma akurat zły dzień. Tego dnia przypadł również Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – mieszkańcy mogli skonfrontować wiedzę i przekonania o tej chorobie.

We wtorek w Dniu Przyjaźni odbył się wieczór filmowy w świetlicy w gronie przyjaciół. Czasami mniej znaczy więcej! Wystarczy sam fakt, że przyjaciel jest blisko, przebywamy razem, śmiejemy się, a film schodzi na drugi plan.

W Dniu Tolerancji zachęcaliśmy do akcji „Zielono mi”, ponieważ zieleń symbolizuje tolerancję i życzliwość. Cały dzień wychowankowie losowali cytaty i próbowali zrozumieć, co autor sentencji chciał w ten sposób przekazać.

Czwartek to Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Dlaczego nie warto palić? – Tego można było się dowiedzieć z naszej gazetki.

21 listopada przypadł Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w którym chętnie dzieliliście się życzliwymi myślami i z radością pozdrawialiście współmieszkańców i nauczycieli.

Podczas przeprowadzonych akcji, pogadanek oraz przygotowanych gazetek wychowankowie uświadamiali sobie, że w dzisiejszych czasach naprawdę warto budować i starannie pielęgnować serdeczne relacje międzyludzkie oraz kierować się życzliwością i wybierać dobro i zdrowie przez całe życie.