Dzień Przedsiębiorczości

22 marca 2023 roku odbyła się XX edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dzień Przedsiębiorczości to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, wspierający młodych ludzi w podejmowaniu decyzji o dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej. Ideą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z przedsiębiorstw    i instytucji – w edukację młodzieży. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firm osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin w pracy na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikują oni swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa.

 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie serdecznie dziękuje wszystkim Pracodawcom, za umożliwienie bezpośredniego poznania wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach, pomocy w zweryfikowaniu wyobrażeń młodzieży o danym zawodzie oraz zrozumienia przez nich związku między wykształceniem i karierą zawodową.