I Gminny Piknik Ekologiczny

Gminny Piknik Ekologiczny, który odbył się 19 maja 2023 okazał się nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także wyjątkowym narzędziem edukacyjnym, które zwiększyło świadomość ekologiczną mieszkańców gminy. Dzięki różnorodnym atrakcjom, warsztatom i konkursom, uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne sposoby, w jakie mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Piknik stanowił inspirację do podejmowania codziennych działań na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Dla najmłodszych uczestników pikniku zostały zorganizowane specjalne spektakle, które w przystępny sposób edukowały dzieci na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów i dbania o naturę. Spektakle pełne były muzyki, tańca i interakcji, aby dzieci mogły się aktywnie bawić i jednocześnie uczyć.

Uczestnicy mieli okazję stworzyć swoje własne mini ogrody w słoikach. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o rośliny, jak podlewać je i umieszczać w odpowiednim miejscu. Ten warsztat miał na celu rozwijanie zainteresowania przyrodą i kreatywność dzieci, a także promowanie ekologicznego podejścia do uprawy roślin.

Specjaliści w dziedzinie ekologii przeprowadzili prelekcje dla uczniów szkół oraz podopiecznych przedszkoli na temat aktualnych problemów środowiskowych oraz ochrony przyrody. Prelekcje miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej młodych ludzi i zachęcenie ich do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Współpraca z firmą Eko-Region, była integralną częścią pikniku. Firma prowadziła stoisko, na którym informowała uczestników o swoich działaniach oraz udzielała praktycznych wskazówek dotyczących segregacji odpadów, recyklingu. Dodatkowo, fundacja zorganizowała warsztaty i prezentacje, które dodatkowo zwiększały świadomość ekologiczną uczestników.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu plastycznego zostały zaprezentowane na wystawie, gdzie uczestnicy pikniku mogli podziwiać talent i kreatywności kleszczowskiej młodzieży.

Relacja na stronie Kompleksu Solpark Kleszczów cz. 1

Relacja na stronie Kompleksu Solpark Kleszczów cz. 2

Relacja na profilu Sympatycy biblioteki ZSP w Kleszczowie

Relacja na stronie www Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów

Artykuł oraz relacja w telewizji lokalna.news