Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności. W tym roku wypada wyjątkowa, bo dwudziesta rocznica powstania książki „Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa, której wydanie zapoczątkowało to święto. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach, w ramach których – po zapoznaniu się z historią małej Vashti, która przeobraża się z niepewnej siebie dziewczynki w cenioną artystkę – przyszywali okrągłe guziki, tworzyli kropkowe arcydzieła, wyklejali literkę B jak biblioteka, która zawiśnie na drzwiach szkolnej biblioteki, tworzyli kropkowe pamiętniki i… łączyli kropki!

Wieczorem tego dnia była możliwość wzięcia udziału w spotkaniu na żywo z autorem książki „Kropka”. Akcja była pomysłem biblioteki szkolnej – p. Barbary Mickiewicz oraz anglistek – p. Anny Pałczyńskiej, Ewy Siedlarek, Małgorzaty Bugajskiej, Olgi Karasińskiej i Anny Kołowrotkiewicz.