Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10.10.2023r.

W dniu 10.10.23r. obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ale świętować będziemy go cały rok. Warto bowiem nieustannie dbać o swoje zdrowie psychiczne.  Zapraszamy do udziału w zaplanowanych akcjach. Jedna z nich to „Spacer z psychologiem” na długiej przerwie, podczas którego poprzez ruch i rozmowę z całą społecznością szkolną dbamy o dobrostan psychiczny.

Będzie można także wylosować „pozytywne zadanie od psychologa” oraz porozmawiać z psycholog p. M. Jakubowską-Brożyną o tym, jak dbać o odporność psychiczną, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, czy też jak poprawić relacje interpersonalne. Przeprowadzone zostaną także warsztaty psychologiczne w oddziałach klasowych związane ze zdrowiem psychicznym.

We współpracy z biblioteką szkolną i poprzez hasło „Spacer z psychologiem i książka na zdrowie” pragniemy zachęcić uczniów do korzystania z literatury psychologicznej znajdującej się w naszej bibliotece. Będzie można przejrzeć książki psychologiczne, które będą umieszczone na stojakach, a następnie wypożyczyć je w szkolnej bibliotece. Do zobaczenia podczas spaceru i w bibliotece szkolnej.