Potrójne święto – Dzień Patrona, Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klas I

11 października 2023 r. był w naszej szkole dniem szczególnym, gdyż obchodziliśmy potrójną uroczystość Dzień Patrona Szkoły, Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas I. Rozpoczęliśmy od ślubowania pierwszoklasistów, tak oby oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami Liceum i Technikum. Następnie uczniowie klas pierwszych wcielając się w rolę dziennikarzy przybliżyli nam postać patrona naszej szkoły Jana Pawła II . Mieliśmy okazję posłuchać „Kuriera Kleszczowskiego” w którym zaproszeni goście wspominali Ojca Świętego na różnych etapach jego życia.

Dziennikarze przeprowadzili również sondaż wiedzy naszych uczniów o patronie. Nie obyło się bez różnych anegdot i cytatów, którego bohaterem był Jan Paweł II, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki i piosenek wykonanych przez Klarę i Otylię Turlejskie. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili w żartobliwy sposób „Atlas uczniów”, w którym znalazły się takie gatunki jak: odpisywacz zaciekły, drzemacz lekcyjny, bujacz pospolity, pracuś szlachetny, przemądrzalec odpychający i wiele innych. Tym samym przekazali nauczycielom cenną wiedzę, aby lepiej orientowali się w środowisku uczniowskim. W tej części akademii również mogliśmy zachwycić się świetnym wykonaniem utworów naszych pierwszoklasistów Blanki a także Przemka i Tymeteusza. Akademię zakończyły liczne życzenia. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz złożyła serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom administracji oraz życzyła uczniom klas I dążenia do wyznaczonego celu, wytrwałości i osiągania sukcesów na miarę swoich możliwości. Pani dyrektor odczytała również życzenia od Wójta Gminy Kleszczów dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracji i uczniów. Po uroczystej akademii tradycyjnie dla uczniów, rodziców i nauczycieli został przygotowany pyszny tort na dobry początek nauki w naszej szkole. Za wspaniale przygotowany poczęstunek serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów klas I oraz Radzie Rodziców, a uczniom i ich wychowawcom za piękną uroczystość.