Uczniowie Technikum kolejny raz uczestniczą w konkursie CanSat

Czasami cel podróży nie jest najważniejszy, liczy się sama droga, to czego się na niej dowiadujesz, co robisz – czyli kolekcjonowanie doświadczeń przez członków zespołu Hermes Rover

Prezentujemy drużynę Hermes Rover, która awansowała do drugiego etapu konkursu CanSat – Critical Design Review. Drużyna składa się z Oliwiera Grysia(4t), Kordiana Kaźmierczaka (4t), Wojciecha Szafrańskiego (4t), Sandry Romaniszyn(4m) oraz Kacpra Chałubka(5m); opiekunem drużyny jest dr inż. Artur Szczęsny.

10 listopada 2023 drużyna odwiedziła Politechnikę Łódzką. Celem wyjazdu było przede wszystkim poznanie studenckiej drużyny Raptors, która zajmuje się budową łazików marsjańskich, a ich projekty wygrywają międzynarodowe konkursy. Hermes Rover profesjonalnie podchodzi do udziału w konkursie i stara się zdobyć jak największą wiedzę przed realizacją swojego zadania. Spotkanie ze studentami było bardzo owocne dla obu grup. Uczniowie mogli obserwować rozwiązania wykorzystywane przez starszych kolegów, czerpać od nich inspiracje, a sami zaskakiwali pomysłami i inicjatywą studentów, którzy bardzo wysoko ocenili poziom umiejętności młodszych kolegów. Mamy nadzieję, że ta burza mózgów i znajomości okażą się w przyszłości przydatne nie tylko w konkursie CanSat. Poza tym uczniowie ZSP Kleszczów mogli zapoznać się z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Łódzkiej i obejrzeć laboratoria uczelni.

Zapraszamy do zapoznania się z kontami drużyny w mediach społecznościowych.

Facebook:  https://www.facebook.com/profile.php?id=61551985499434&locale=pl_PL

Instagram: https://www.instagram.com/hermesrovercansat/

TikTok: https://www.tiktok.com/search?q=hermes%20rover&t=1701202926251

Więcej o konkursie: https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/