XXIV Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych

28 stycznia 2024 r. odbył się XXIV Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Uczniowie: M. Wojtyla, K. Ławniczak, K. Stańczyk, O. Kowalczyk, M. Pawlik, L. Maj, J. Jaguszczyn, K. Zyrka, F. Lewera, J. Źródelny, J. Buresz, J. Uchal, B. Borowiecki, A. Melkonyan, J. Jabłoński, Z. Sobolewska, A. Czołnowska, P. Chybalski, M. Zalewski wraz z panią dyrektor A. Nagodą – Gębicz wzięli udział w tym wydarzeniu. Uroczystość upamiętniającą historię powstania rozpoczęła Msza Św. w kościele w Parznie.

Następnie złożono kwiaty w krypcie Sługi Bożej Wandy Malczewskiej – opiekunki rannych powstańców. Następnie uczestnicy wyruszyli w 14 km marsz. Trasa wiodła przez Groblę Kluki, Kaszewice, gdzie pod pomnikiem powstańców oddano hołd bohaterom 1863 r. Marsz zakończył się w miejscowości Kurnos Drugi. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał potwierdzenie udziału i zaliczenia trasy – po trzech, pięciu i dziesięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu przysługuje brązowa, srebrna i złota stylizowana odznaka oraz legitymacja. Organizatorem imprezy było Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „ERSKA”.