Konferencja dla nauczycieli

23 kwietnia 2024r. na terenie naszej szkoły odbyła się już po raz ósmy regionalna konferencja dla nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego pod hasłem „Efektywne nauczanie języków obcych”, organizowana przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Program dotyczył nowatorskich metod, najnowszych trendów oraz efektywnego nauczania. Po oficjalnym rozpoczęciu przez panią dyrektor Agnieszkę Nagoda – Gębicz ponad pięćdziesięciu uczestników konferencji wysłuchało dwóch wykładów oraz wzięło udział w warsztatach nt. nowych sposobów przekazywania i weryfikowania wiedzy. Wśród prelegentów byli konsultanci CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim – Agnieszka Czarczyk, Jolanta Piekarska,  pracownik naszej szkoły i Instytutu Goethego – Adam Grodek, dr Adam Bednarek AHE w Łodzi, Anna Pałczyńska. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja materiałów dydaktycznych wydawnictwa Hueber. Dodatkowo zorganizowaliśmy losowanie voucherów, które przekazał nam sponsor – Solpark Kleszczów.