Spacer z psychologiem

W dniach 12.10.2020, 13.10.2020r. i 16.10.2020r uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji pt. ”Spacer z psychologiem” zorganizowanej przez psycholog p.Marzenę Jakubowską-Brożynę w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10 października. Zagadnieniami na rok 2020 są: „Ruch na rzecz zdrowia psychicznego-inwestujmy” oraz „Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większe inwestycje – lepszy dostęp”.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, to dzień szczególny, ponieważ przypomina nam o tym, że wielu ludzi cierpi na zaburzenia lub choroby psychiczne. To może być nasz sąsiad, koleżanka z klasy, a może ktoś z rodziny. Chorując dana osoba ma często jakby wyostrzone emocje, gubi się w swoich myślach, więc łatwiej jest sprawić jej przykrość. Tego wewnętrznego cierpienia często jednak nie widać, dlatego warto byśmy odnosili się do siebie na co dzień z życzliwością i głębokim szacunkiem.
Jednym ze sposobów, w jaki warto inwestować w swoje zdrowie psychiczne jest ruch, dlatego oprócz spacerów uczniowie uczestniczyli w dniach 12.10.20 i 15.10.20r. w warsztatach psychologicznych pt. „Ruch to zdrowie”, podczas których była dobra zabawa i prozdrowotny śmiech J. Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzeń.

plakat - spacer z psychologiem