Za nami wielki finał 1. Turnieju Szachowego

Za nami wielki finał 1. Turnieju Szachowego w naszej szkole. Łatwo nie było! Do turnieju przystąpiło 32 zawodników (22 x zaawansowanych i 10 x początkujących). Po 7 rundach zostały zaliczone punkty, a następnie przez sędziów: Piotra Chybalskiego i Łukasza Kasprzaka wyłonieni zwycięzcy:
1 miejsce MACIEJ ŁAKOMY
2 miejsce FILIP MANAJ
3 miejsce TOBIASZ RĘKORAJSKI
Wyróżnienia: SANDRA ROMANISZYN (najlepsza dziewczyna) i KACPER PIEKIELNY (najlepszy z grupy początkującej).

Po turnieju odbyła się również symultana szachowa, czyli gra jednoczesna naszych organizatorów na 24 szachownicach. Łukasz i Piotr, rozgrywali razem 24 partie, z czego udało im się wygrać wszystkie partie dokończone, czyli około 20!
Niektóre nie zostały dokończone, bo gracze musieli opuścić partie z różnych przyczyn. Najlepszym zawodnikiem tej rozgrywki został Mikołaj Stańczyk, którego wybrali sami symultaniści. Na zakończenie z rąk p. Dyrektor Agnieszki Nagody – Gębicz oraz organizatorów: p.Katarzyny Woźniak, p.Michała Szury i p.Barbary Mickiewicz, wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody a uczestnicy upominki.
Jeszcze raz bardzo gratulujemy.
Cieszymy się, że już pytacie o kolejny turniej, tzn. że się podobał. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców ZSP w Kleszczowie ( fundatora nagród), Klubu Szach Mat AMIGO z Radomska ( za udostępnienie sprzętu), Prezesa Solpark w Kleszczowie za upominki, Organizatorów za niezapomniane emocje.
Projekt zrealizowany przez K.Woźniak i M.Szurę na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa.