Spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim

W poniedziałek 13 września  – Narodowym Dniu Sportu,  odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Bartoszem Malinowskim – podróżnikiem, przewodnikiem, himalaistą, człowiekiem który w ciągu ostatnich 5 lat odbył trecking na dystansie ponad 4 tysięcy kilometrów w najwyższych górach świata. Na podstawie swoich  podróży napisał książkę  „Wielki Szlak Himalajski”, która  jest dostępna w bibliotece szkolnej i gminnej ze specjalną dedykacją dla czytelników biblioteki i sympatyków. 

W trakcie spotkania byliśmy świadkami podróży przez różnorodny świat przyrody,  krajobrazów i kultur, obcowania z różnymi  religiami i językami, oraz  niesamowitymi krajobrazami Himalajów. Była to także wielka lekcja odwagi, determinacji w dążeniu do celu i realizacji swoich pasji.
Spotkanie z Panem Bartoszem zostało zorganizowane w ramach współpracy Koła Turystycznego i Biblioteki Szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Kleszczowie.