Najlepsi w powiecie, 9 w województwie

Koszykówka 3×3 staje się coraz modniejsza wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Tak samo jest w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Nasza drużyna już po raz trzeci raz z rzędu reprezentowała nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbyły się w Łodzi.

Aby się tam dostać, nasza drużyna musiała wygrać rywalizację powiatową w Bełchatowie, która odbyła się w dniu 20.09.2021r. W bełchatowskim turnieju o mistrzostwo powiatu, nasz zespół wygrał wszystkie swoje mecze pozostawiając w pokonanym pole trzy drużyny bełchatowskie.

W pierwszym meczu chłopcy zwyciężyli 11:10 IILO. Następnie pokonali ZSP nr w stosunku 11:2. Ostatni mecz decydował o pierwszym miejscu w grupie i o zwycięstwie w całych zawodach. Po bardzo dobrej grze, popartej zespołowością nasz zespół wygrał jednym punktem 6:5.

Dwa tygodnie później przyszła rywalizacja na szczeblu wojewódzkim, który był rozgrywany jak już wspomniałem w Łodzi 4 października 2021 roku. Zawody te charakteryzują się wysokim poziomem sportowym, do którego co roku staramy się dążyć. Tym razem ZSP w Kleszczowie zajął IX miejsce, godnie reprezentują naszą szkołę i powiat bełchatowski.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Miłosz Dylak, Jakub Bujacz, Jan Gradoń, Antoni Łażewski

Opiekunami byli: mgr Marcin Szymak i mgr Marek Jarząbkowski.