CAN SAT – nasz zespół NERV w polskim finale międzynarodowego konkursu

Drużyna NERV w składzie: Aleksander Ałaszewski, Jan Pawalec, Jakub Sztuka, Dawid Frukacz i opiekunem dr inż. Pawłem Kelmem dostała się do finału projektu CanSat. Zespół musiał wykazać się szeroką gamą umiejętności technicznych, artystycznych oraz organizacyjnych, które razem skomplementowane pozwoliły uzyskać zadowalające rezultaty.

Aktualnie przygotowuje się do kampanii startowej, odbędzie się ona na Pustyni Błędowskiej, gdzie nasza mikro satelita zostanie wystrzelona przez rakietę na wysokość ok. 2500m. Założeniem misji jest analizowanie składu powietrza, zanieczyszczeń znajdujących się na różnych wysokościach. Trzymamy kciuki bo wyjazd na finał już w piątek 25 kwietnia 2022 r. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami zespołu https://instagram.com/nerv_cansat

Instagram zespołu