VIII Szkolny Konkurs Recytatorski za nami

28 października siedemnastu odważnych, wspaniałych, chcących podzielić się miłością do poezji lub pragnących zdobyć cenną ocenę z języka polskiego, uczniów liceum i technikum stanęło do walki o tytuł najlepszego recytatora szkoły. Tegoroczna edycja została poświęcona artystom romantycznym i kobietom poetkom. Repertuar i różnorodność interpretacji mogła przyprawić o zawrót głowy. Nie zabrało także poezji śpiewanej. W tym roku wzbogaciliśmy naszą uroczystość o Narodowe Czytanie, w ramach którego wysłuchaliśmy fragmentów ballady „Lilie” Adama Mickiewcza , w wyk. Marty, Jordana, Mateusza, Jana i Marcela.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, że dali nam moc niezapomnianych wrażeń i sprawili, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom, a Jury pod przewodnictwem Pani W-ce Dyrektor Aleksandry Ignasiak-Smeli w składzie: Bogumiła Barańska, Marzena Jakubowska-Brożyna, dziękujemy za werdykt: I miejsce- Jordan Białkowski II miejsce- Tomasz Płomiński III miejsce- Julia Tkacz Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy! A uczestników i sympatyków naszego konkursu, zapraszamy za rok! VIII Szkolny Konkurs Recytatorski był jednym z działań realizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.