Ognisko internackie

Piękna, październikowa pogoda zachęciła społeczność internacką do pójścia na ognisko. 26 października 2022 roku wychowankowie wraz z wychowawcami przespacerowali się do altany w Łuszczanowicach. Pod Grzybkiem wspólnie zgromadziliśmy drewno, chłopcy porąbali je i rozpalili ognisko, a następnie wychowankowie piekli smaczne kiełbaski, chrupiący chlebek, i słodkie pianki „jojo”.

Naszą ucztę stanowiły również inne smakołyki: warzywa, owoce, słodycze, paluszki, soki. Atmosfera była bardzo miła, każdy uczestnik miał możliwość nawiązania bliższych relacji z współmieszkańcami internatu oraz lepszego zapoznania się z kolegami i koleżankami, a także wychowawcami.

Po wspólnym czasie spędzonym w altanie posprzątaliśmy i udaliśmy się na pieszo w drogę powrotną do internatu. Dzień ten zapisze się w wielu pamięciach jako przyjemnie spędzony, w grupie rówieśniczej i wśród wychowawców. Opiekę podczas tej imprezy sprawowali wychowawcy: p. Michał Szura, p. Ewelina Kuc, p. Lena Wojewoda – Pokora, p. Ilona Górazda.

Kierownikiem wycieczki była wychowawczyni Milena Rudzka.