Sukces Witka Jędrzejczaka na Olimpiadzie Geograficznej 

W dniach 20-23 kwietnia 2023 odbyły się w Katowicach ogólnopolskie zawody XLIX Olimpiady Geograficznej w których udział wziął Witold Jędrzejczak z klasy 2b, jako reprezentant naszej szkoły, jak również Łódzkiego Komitetu Olimpiady ( jeden z 10 najlepszych geografów w województwie). 

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie wzięli udział w zawodach pisemnych. Rywalizowali przy 3 podejściach z różnych dziedzin geografii. 

Uczniowie mieli też do wykonania zadanie w terenie przy użyciu technologii GIS. 

Czas na Olimpiadzie był wypełniony od rana do wieczora i to nie tylko zadaniami, ale też bardziej przyjemnymi kwestiami. 
Odbyło się spotkanie ze sławnym podróżnikiem i himalaistą – Krzysztofem Wielickim, uczniowie odbyli kilka wycieczek – do Kopalni Guido, Nikiszowca, czy centrum Katowic, oraz planetarium w Chorzowie. 

W niedzielę ogłoszono wyniki zawodów. Niniejszym ogłaszamy iż Witek został finalistą tegorocznej Olimpiady i z takim tytylem zagwarantował sobie, będąc dopiero w klasie drugiej, wynik 100% z geografii na maturze!

Serdeczne gratulacje Witek!