Zapraszamy na I Gminny Piknik Ekologiczny

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na I Gminny Piknik Ekologiczny pod patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego, który odbędzie się 19 maja 2023 r. w godzinach 9.00 – 20.00. na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie i Solparku.

Celem „Gminnego Pikniku Ekologicznego” jest: 

  1. propagowanie zachowań ekologicznych, 
  2. zachęcanie uczniów szkół, przedszkoli i dorosłych do działań związanych z segregacją odpadów, 
  3. promocja postaw społecznych w oparciu o poszanowanie otoczenia z akcentem na rolę pszczół w środowisku, 
  4. zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do działań związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem surowców wtórnych oraz ZSEE – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tworzeniu nowych przedmiotów oraz artystycznych instalacji.  
  5. integracja społeczności lokalnej. 

W programie min.: warsztaty, szkolenia, pokazy, konkursy dla uczniów i mieszkańców, stoiska ze zdrową żywnością, zbiórka makulatury i baterii.