Jesteśmy laureatami Dnia Przedsiębiorczości 2023

W dniu 12 czerwca 2023 roku w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się Jubileuszowa Gala Przedsiębiorczości 2023, podsumowująca 20-lecie Projektu „Dzień Przedsiębiorczości”. Naszą szkołę reprezentowali pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz i koordynator projektu p. Renata Kina-Neumann oraz uczniowie: Zofia Sujata, Magdalena Domagała i Kordian Kaźmierczak. Podczas Gali nagrody w kategorii „Najaktywniejsza szkoła” wręczał Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki p. Sławomir Adamiec oraz p. Andrzej Pierchała, koordynator programu „Dzień Przedsiębiorczości” , statuetkami i dyplomami nagrodzono 20 najaktywniejsze placówki. Nasza szkoła otrzymała dwie nagrody dla Technikum Nowoczesnych Technologii i Liceum Ogólnokształcącego. Laureatami Dnia Przedsiębiorczości jesteśmy już po raz 12.

Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą. Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.