„CZYTANIE NA POLANIE ”  i  „JAK NIE CZYTAM? JAK CZYTAM”

Dnia 13.06.23 r., ok.200 chętnych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i gości przystąpiło do dwóch ogólnopolskich akcji czytelniczych: ” CZYTANIE NA POLANIE” i ” JAK NIE CZYTAM? JAK CZYTAM „.
Cudownych wrażeń i atrakcji czytelniczych nie zabrakło. Rozpoczęliśmy wspólnym zdjęciem w kształcie serca, wykonanym za pomocą drona przez Sympatyka Pana Filipa Węglarskiego z Ministerstwa Atrakcji, na którym widać nie tylko czytelników, ale i ich ulubione książki. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego czytania.  Czas umilał nam cudowny śpiew ptaków oraz degustacja przepysznych wypieków i słodyczy (od przeSympatycznej Pani Marioli Rybarczyk i fb Sympatyków) serwowanych przez urocze biedronki i pszczółki z Cheerleaders.

Ale to nie wszystko. Po czytaniu, na miłośników książek czekały jeszcze dwa konkursy. Pierwszy dotyczył najlepszej frekwencji klasy na akcji i tu brawa dla klasy Pani Profesor Anny Pałczyńskiej, wychowawczyni 3A, która miała 100% frekwencję. Nagrody dla zwycięzców wręczyła Pani Mariola Rybarczyk Prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów 
i Pani Agnieszka Nagoda-Gębicz  Dyrektor ZSP w Kleszczowie.

Tematem drugiego konkursu było najciekawsze przebranie za bohatera ulubionej książki.  Patrząc na uczestników i ich kreatywność, był to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Wystąpili m.in.: Jocker ( Piotr Chybalski), Ithlinne z Wiedźmina A. Sapkowskiego (Sandra Romaniszyn), z powieści S. Kinga TO ( Zofia Sujata), Hanka z Moralności Pani Dulskiej G. Zapolskiej ( Marta Kuc), Likwidator z O północy w Czarnobylu A. Higginbothama ( Oliver Kaczmarzyk). Czytelnicy mieli naprawdę  twardy orzech do zgryzienia przy głosowaniu, bo poziom był wysoki i wyrównany.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez Dyrektor Agnieszkę Nagodę – Gębicz oraz Jacka Baryłę z Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów odbyło się uroczyście podczas akademii na zakończenie roku szkolnego. Laureatem konkursu został Olivier Kaczmarzyk jako Likwidator, bohater z Czarnobyla z książki ” O północy w Czarnobylu ” Adam Higginbotham. Dodam, że strój jest z epoki.
Trudno było się rozstać z czytelnikami i książką, ale niestety obowiązki czekały. Na pamiątkę tego pierwszego wspólnego po pandemii czytania i udziału w ogólnopolskich akcjach „Czytanie na polanie”  oraz „Jak nie czytam? Jak czytam ” wszyscy zaczytani otrzymali od naszych przeSympatycznych biedronek, kolorowe zakładki do książek.
To był niezwykły dzień, bo mogliśmy wyjść z ról nauczyciel/ uczeń i pokazać się od innej strony – bardziej prywatnie jako fani literatury. I to było w tej akcji najcenniejsze.

Dodam, że  wydarzenie poprzedziły jeszcze dwie akcja czytelnicze ” Zasiejmy czytelnictwo „ i Konkurs Fotograficzny ” Jak nie czytam? Jak czytam „. Dzięki wsparciu sponsora: Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów mogliśmy 12 czerwca w bibliotece szkolnej wspólnie, ku radości czytelników, zasiać czytelnictwo dodając do każdej wypożyczonej książki nasiona kwietnej łąki.
Konkurs fotograficzny ” Jak nie czytam? Jak czytam „ został przeprowadzony dn.8-19.06.23 r. na Facebooku Sympatyków Biblioteki ZSP w Kleszczowie. O zwycięstwie decydowała ilość polubień pod zdjęciem. 19 czerwca zostały ogłoszone wyniki  ( Marika Klekociñska/ 198 polubień; Mia Leśniewska/ 64 polubień; Nikola Marcioch/ 29 polubień) a 23 czerwca Laureatka I miejsca  Marika Klekociñska otrzymała  nagroda z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Nagody-Gębicz oraz Brunona Siemieniuka Prezesa Zarządu Solpark, podczas apelu na zakończenie roku szkolnego. Na  pozostałych uczestników konkursu czekały nagrody i upominki od  sponsorów ( Solpark i B. Mickiewicz) w naszej bibliotece. 

„Czytanie na polanie ” i ” Jak nie czytam? Jak czytam ” spotkało się z tak przemiłym przyjęciem, że akcje zamierzamy powtórzyć za rok.

A to wszystko było możliwe przy ogromnym wsparciu naszych wspaniałych
i przeSympatycznych Sponsorów: Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Solparku Kleszczów, Ministerstwu atrakcji,  Fb Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Liczymy, że to pierwsza ale nie ostatnia wspólna akcja promująca czytanie.
Podziękowania kierujemy także na ręce  Pani  Agnieszki Nagody- Gębicz Dyrekcji ZSP w Kleszczowie,  Grona Pedagogicznego, Samorządu Uczniowskiego pod opieką Joanny Durki, grupy Cheerleaders pod opieka Marty Szataniak i Katarzyny Wożniak za udział i pomoc przy organizacji wydarzenia.

Serdeczności należą się również naszym przesympatycznym fotografom Konradowi Majcherowi i  Filipowi Węglarskiemu, dzięki którym mamy tą wspaniałą foto-relację. Organizatorzy „Czytania na Polanie” i ” Jak nie czytam? Jak czytam” oraz „Zasiejmy czytelnictwo „:  Barbara Mickiewicz  i Ewa Zagaj

Kilka linków do relacji z wydarzenia:
FB Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0WkN5CMvfLCpcGDxLCPQiHXsXYayuXkQ8ynpxnTs7FPy14nB8HYg15C6W4doid2axl&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0iiiodgte4jWUQJ8xduhNp21HwWutPxi1GMX1LWBD76qa1TbygqCxkf52awRYULLDl&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid07QVAZtUcLDQbPGGPEofWojKhrEAZS3tzZ9qNwME2tazqJKZVvqDWb4BFnfh1ygq2l&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02n3jdjLaQ6X9zppN6dPeCy7bq7ZAL2Y9BRU1xrP88UHTp51SAyHiueo59DDXXzyol&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02miuoAxS7DjR1cEHwNHEVmA1uNSxzDAN9QpX4PfDvQjXGVgwmSyUGggKP4s8ed6dfl&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid032F2hyjCFsyoAPNvESNBWUFcHbBFC4dmLUyjVQtFVsiK15bFaoDhmPhoc4e7uWHfKl&id=100057504495443

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02naAWpMpTv6d2YR7Vq64gns2286ji5TsJjrddMz4zQQeDED15Cy6XSQ2C8HUPfATdl&id=100057504495443

Fb Solpark
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02cVTFr3L1arwdxLtwznXLwiF1PVaYUiaXSWd37nszjYeUbFsgZ77hwKtp2Exu4vZnl&id=100064524467389

Fb Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0agcVphgXnUkmwEoK8G6ZjNHYq28DXn2DM9SRnvqygYHQGmtXbQiizpuvXCEuaW3Kl&id=100064747744319

Fotorelacja na Instagramie

Fb Czytanie na polanie
https://m.facebook.com/groups/czytanienapolanie/permalink/1904476493250976/

https://m.facebook.com/groups/czytanienapolanie/permalink/1904476346584324/